هک کردن شبکه  از آسمان

در باطن هواپیماهای بدون سرنشین چیزی بیشتر از یک کامپیوتر پرنده نهفته است .

در کنفرانس DEFCOM دیوید جردن اعلام کرد حمله های هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین می توانند شبکه های کامپیوتری را شکسته و از کار بیندازد .

هک کردن شبکه از آسمان :

در باطن هواپیماهای بدون سرنشین چیزی بیشتر از یک کامپیوتر پرنده نهفته است .

در کنفرانس DEFCOM(کنفرانس بزرگ سالانه هکرهای جهان که در لاس وگاس برگزار می گردد.) دیوید جردن اعلام کرد حمله های هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین می توانند شبکه های کامپیوتری را شکسته و از کار بیندازد .

 بر روی این هواپیما های بدون سرنشین یک کامپیوتر بسیار ارزان  Raspberry Pi(تمشک) باسیستم کالی لینوکس (توزیعی از لینوکس برای تست امنیت شبکه) ، که یک ابزار تشخیص امنیت سایبری تهاجمی است که و دنبال نقاط ضعف سیستم در این حملات می گردد .

تنظیم و تغییر در بعضی از قسمتهای پیکر بندی این وسیلۀ تست امنیت شبکه براحتی می تواند آن را از یک دستگاه تست به یک سلاح واقعی تبدیل کند .

در این حمله هوایی ، هواپیما بدون سرنشین به دنبال جستجو و تشخیص شبکه های نا امن و قابل نفوذ میگردد سپس بوسیله GPS که درون خود دارد مختصات و اطلاعات ردیابی هدف را به خلبان که از راه دور مشغول کنترل هواپیماست مخابره می کند و خلبان می تواند تصمیم بگیرد که چه استفاده ای از کالی لینوکس برای هک کردن سرور شبکه بنماید .

دیوید جردن می گوید در حال حاضر قیمت تک فروشی این هواپیما های بدون سرنشین 2500 دلار است ، که بیش از حد برای هواپیمای بدون سرنشین تفریحی گران است ولی مطمئنا برای مصارف دولتی و تجاری حتما درون بودجه، این هزینه را لحاظ خواهند کرد .

در اوایل تابستان امسال ویکی لیکس ایمیل هایی را منتشر کرد که نشان می داد شرکت بویینگ با یک تیم ارائه سازوکار برای حمله های هکری به منظور ساخت هواپیما های بدون سرنشین قدرتمند که بتوانند از آسمان در شبکه ها نفوذ کنند ، مذاکره کرده است .

شاید هواپیما های بدون سرنشین هکر نتوانند خدشه ای به پیمانهای دفاعی وارد کنند اما حداقل نشانگر این هستند که این هواپیماها علاقمند به پیدا کردن هدفهایی برای حملۀ سایبری می باشند .


کلمات کلیدی: هکر, بویینگ, drone, هواپیمای بدون سرنشین, کالی لینوکس, kali linux, raspberry, کامپیوتر تمشک, defcon